Czy warto skorzystać z usług doradców finansowych?

Wielu kredytobiorców nie ma żadnej wiedzy na temat pożyczek. Odnalezienie się w środowisku produktów finansowych bywa nie lada wyzwaniem, tym bardziej gdy czasu na wybór najkorzystniejszej oferty kredytowej jest niewiele. Dlatego też, coraz więcej osób zamierzających zaciągnąć kredyt decyduje się na skorzystanie z usług doradcy finansowego. Kim są pośrednicy finansowi i kiedy warto im zaufać?
Czy warto skorzystać z usług doradców finansowych?
09
kwi

Kim jest doradca finansowy?

Za pośrednika, czy też doradcę finansowego uważa się firmę, która działa w branży bankowej, ubezpieczeniowej, bądź inwestycyjnej. Jej zadaniem jest pomoc osobom prywatnym, bądź przedsiębiorcom w wyborze najkorzystniejszej pożyczki. Praca pośrednika nie kończy się w tym miejscu. Prowadzi on bowiem swojego klienta poprzez kolejne stopnie formalności związanych z podpisaniem umowy kredytowej oraz doradza we wszelkich sprawach finansowych. Co więcej, pośrednik finansowy jest w stanie wynegocjować z bankiem niższą marżę, możliwość wcześniejszej spłaty kredytu, czy też mniejszą kwotę wkładu własnego.


Dlaczego warto skorzystać z usług doradztwa kredytowego?

Okazuje się, że coraz trudniej jest uzyskać kredyt hipoteczny. Co więcej, nieskończona ilość ofert, które serwują nam banki sprawia, że przeciętnemu Kowalskiemu niezwykle trudno jest odnaleźć się w gąszczu oferowanych pożyczek. Dlatego też, czasem warto zwrócić się o pomoc do eksperta. Pierwszą korzyścią dla nas jest czas. Umawianie się na spotkania w kolejnych bankach, analizowanie i porównywanie ofert kredytów hipotecznych kosztuje ogromną ilość godzin przeznaczonych na szukanie właściwej pożyczki, podczas gdy doradca finansowy przedstawia produkty kilku banków dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb.

Co więcej, pomoże on ocenić naszą zdolność kredytową, tak aby dostosować ją do najkorzystniejszych ofert banków, w których możemy otrzymać kredyt. Ponadto, doradca finansowy nie tylko pomoże nam wybrać najkorzystniejszą ofertę kredytową, ale także służy pomocą na późniejszych etapach spłaty pożyczki, np. pomagając zmniejszyć wysokość comiesięcznych rat.Skorzystanie z usług doradców finansowych nic nie kosztuje

Korzystanie z usług doradców finansowych jest bezpłatne i nie generuje dodatkowych kosztów. Przedstawiają oni oferty nawet kilkudziesięciu banków oraz zajmują się wszelkimi formalnościami. Za pracę doradcy nie zapłacisz ani grosza, gdyż jest on zatrudniany przez bank, który wypłaca mu wynagrodzenie.
Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!